Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2017-09-04
Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej o priorytetach dla polskiego rolnictwa po sejmowej przerwie

- Afrykański pomór świń, ptasia grypa i międzynarodowy handel produktami rolno-spożywczymi nie mają wakacyjnej przerwy. Te trzy kwestie powinny być traktowane jako najważniejsze. Wirusy ze względu na to, że rujnują dobrą markę naszej żywności (w tym przypadku wieprzowiny i drobiu), a handel z zagranicą ze względu na to, że tę markę sukcesywnie buduje. Są pewne kategorie produktów, z których znani jesteśmy na całym świecie i musimy o to dobrze dbać - mówi Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

- Wydaje mi się, że możliwości prawno-administracyjne są już na granicy wyczerpania. Niestety mamy prawie dziewięćdziesiąt ognisk wirusa. Z końcem sierpnia weszły w życie nowe przepisy ustawy o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Nowelizacja nakłada nowe obowiązki na myśliwych oraz dzierżawców (lub zarządów) obwodów łowieckich. Od teraz muszą oni informować właściwego lekarza weterynarii o podejrzeniu wystąpienia choroby zakaźnej u zwierząt. Dodatkowo ustawa wzmacnia skuteczność ewentualnego odstrzału poprzez możliwość delegowania do niego dodatkowych osób. Dodajmy do tego szereg kolejnych narzędzi bioasekuracyjnych, które pojawiały się na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Dodajmy do tego zabiegi o regionalizację. Z tym jest różnie, ale tutaj piłeczka jest po stronie naszych kontrahentów. W UE ta formuła działa, ale na Dalekim Wschodzie wciąż musimy uparcie tłumaczyć, że trzoda np. z Wielkopolski jest zdrowa i jak najbardziej nadaje się na eksport. Właściwie pozostaje nam jedynie - niestety - zrealizowanie najmniej przyjemnej zapowiedzi, czyli budowy ogrodzenia na granicach z Białorusią i Ukrainą. Mówię „niestety”, bo można by tego uniknąć, gdyby nasi wschodni sąsiedzi zaczęli skutecznie zwalczać ogniska choroby u siebie. Poza tym, pozostaje nam jedynie konsekwentnie stosować procedury, prowadzić odstrzał (także loch dzików) i stosować bioasekurację - mówi Szczepan Wójcik.

Na początku września polskie produkty rolno-spożywcze będą promowane podczas dnia polskiego na Światowej Wystawie EXPO 2017 w Astanie. - To jedno z najważniejszych promocyjno-gospodarczych wydarzeń na skalę globalną.W listopadzie unijny komisarz ds. rolnictwa odwiedzi Arabię Saudyjską i Iran, czyli niezwykle istotne perspektywiczne rynki zbytu dla naszej żywności. Ma mu towarzyszyć pokaźna grupa producentów z państw członkowskich. Mam nadzieję, że nasza delegacja będzie jedną z najsilniejszych. Nasza żywność podbija kolejne kraje Indochin oraz powoli rozpycha się na rynku chińskim. Resort rolnictwa chciałby przeprowadzić ofensywę na rynku amerykańskim, ale tutaj trzeba chłodzić nastroje. Rynek żywności USA jest jednym z najtrudniejszych na świecie - dodaje.
Szczepan Wójcik przyznaje, że ma nadzieję, że posłowie nie będą wykazywać się bezmyślnością i działaniami na niekorzyść polskiej marki. - Wiadomo, że podejmowane są próby niszczenia tego, co polscy przedsiębiorcy rolni osiągnęli na rynkach zagranicznych. Myślę tu o zabiegach mających na celu likwidację solidnych polskich marek, jakimi są mięso halal i koszer oraz produkcja futer. W tych kwestiach apelowałbym o zdrowy rozsądek i nieuleganie siłom, które w przebraniu obrońców przyrody działają na rzecz konkurencji ze Wschodu i z Zachodu- mówi prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

Co pozostaje do zrobienia w polskim parlamencie, kiedy rozpoczną się powakacyjne prace?

- Przede wszystkim należy uszczelnić kontrole sanitarne dla towarów wwożonych z Ukrainy. Ale to jest też działanie administracyjne, a nie prawotwórcze. Sejm powinien z kolei zadbać o to, aby ewentualny zakaz handlu w niedzielę, który w kształcie postulowanym przez „Solidarność” jest zły i z pewnością uderzy w pracowników, nie skutkował zubożeniem polskiego rolnika. Drugim bardzo ważnym zadaniem posłów jest racjonalizowanie ekspansji górnictwa węgla brunatnego, która jest jednym z priorytetów Ministra Energii. Nie może być tak, że ideologicznie zdefiniowana pozycja polskiego górnictwa węglowego bezpośrednio zagraża gruntom rolnym. Trzecią kwestią jest - mówię to z pewnym żalem - poszanowanie praw dzierżawców, których wywłaszczono z prawa pierwokupu gruntów przy okazji tzw. ustawy o ziemi. Chociaż zmian w tej materii chyba na razie spodziewać się nie możemy - twierdzi Szczepan Wójcik.

Źródło: www.portalspozywczy.pl

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-Rosną globalne wydatki na cyfrową transformację
-Możliwości zakupowe Polaków rosną szybciej niż średnia dla UE
-Ile żywności eksportujemy do krajów naszych mundialowych rywali?
-Credit Agricole: Produkcja przemysłowa wyraźnie powyżej oczekiwań
-Pekao i KUKE mają wspólną ofertę dla eksporterów
-KE bierze się za stosowanie przez producentów podwójnych standardów
-Każdy supermarket może stać się elektrownią
-PRCH o zmianach zwyczajów zakupowych po ograniczeniu handlu
-Jakie triki stosują producenci żywności? Lista nadużyć jest spora
-5 trendów konsumenckich w branży piw rzemieślniczych
-Można składać wnioski o przyznanie wsparcia na "Restrukturyzację małych gospodarstw"
-3-4 października 2018 r. w Białymstoku odbędzie się Wschodni Kongres Gospodarczy
-Ekspert: Mundial to idealna okazja, aby pokusić się o jakąś niestandardową formę promocji
-Ekspert: RODO weszło w życie. Na co będą teraz zwracać uwagę regulatorzy?


 
Archiwum
- Czerwiec 2018
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.