Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2017-09-11
Kompania Piwowarska ponownie promuje wiedzę o FAS

Płodowy Zespół Alkoholowy (FAS) to temat bardzo ważny, dlatego o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu w ciąży warto przypominać przy każdej sposobności – szczególnie 9 września, w Światowy Dzień FAS. Z tej okazji Kompania Piwowarska promuje odpowiedzialną postawę przyszłych mam wobec alkoholu i ponownie sięga po pozytywny przekaz.

Światowi eksperci w dziedzinie FAS, m.in. dr Edward P. Riley, środowisko terapeutyczne (Fundacja FASTRYGA) oraz odpowiedzialne browary, do których zalicza się Kompania Piwowarska – wszyscy są zgodni: kobiety w ciąży powinny zupełnie zrezygnować z alkoholu. Tylko takie postępowanie pozwala całkowicie zapobiec wystąpieniu u dziecka Płodowego Zespołu Alkoholowego (FAS) lub Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych (FASD).

- Będziemy konsekwentnie powtarzać nasz przekaz na temat szkodliwości picia w ciąży. Jest to wciąż bardzo potrzebne, bo co roku w Polsce u około 900 noworodków wykrywany jest Płodowy Zespół Alkoholowy – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. polityk alkoholowych w Kompanii Piwowarskiej.

- W naszym społeczeństwie nadal brakuje rzetelnej wiedzy na temat wpływu alkoholu na płód, krąży na ten temat wiele mitów. Kobiety nie otrzymują jasnej, kategorycznej informacji, że dla dobra dziecka nie powinny w ogóle pić alkoholu - dodaje.

Badania dowodzą, że nawet najmniejsza ilość alkoholu może zaburzyć funkcjonowanie dziecka w łonie matki. Przykładowo lampka wina wypita przez ciężarną wystarczy, aby płód przestał oddychać przez 2 godziny*. Nie można wskazać, czy istnieje bezpieczna dawka alkoholu podczas ciąży, a zatem najlepiej całkowicie z niego zrezygnować. Między innymi temu tematowi poświęcona będzie konferencja pt. „FAS i przywiązanie”, która odbędzie się 11 września br. w Lędzinach. Jej organizatorem jest Fundacja FASTRYGA, która od wielu lat współpracuje z Kompanią Piwowarską przy zagadnieniach związanych z FAS.

Na szczęście systematyczne działania na rzecz odpowiedzialnej konsumpcji odnoszą skutek, który znajduje odbicie w statystykach. Polska oraz cztery pozostałe rynki środkowoeuropejskie, na których działa grupa ABEL (Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry), monitorują znajomość oznaczenia „W ciąży nie piję alkoholu” umieszczanego na opakowaniach piw.

Jak pokazują najnowsze dane, w ciągu czterech lat znajomość spontaniczna znaku w Polsce wzrosła ponad trzykrotnie – z 5,4% (2012) do 17,2 % (2017). Wspomagana znajomość znaku wyniosła zaś 83%. To najlepszy wynik ze wszystkich badanych krajów, a zarazem kilkukrotnie wyższy niż u naszych południowych sąsiadów.
Rezygnacja z alkoholu – jedyny słuszny wybór

9 września startuje również konkurs KP „Jestem mądra – w ciąży nie piję alkoholu” na profilu ABC Alkoholu na Facebooku. Jego współorganizatorem jest firma Present Service, właściciel portalu www.mamaklub.pl. W konkursie mogą wziąć udział przyszłe mamy, które chcą w kreatywny sposób zamanifestować odpowiedzialną postawę wobec spożywania alkoholu. Kampania pod tym samym hasłem jest nieustannie prowadzona w placówkach Medicover oraz Lux Med na terenie całego kraju, a z inicjatywy Kompanii Piwowarskiej wiedzę o FAS propaguje się w gabinetach ginekologicznych i szkołach rodzenia.

Taką postawę promują też blogerki, które z okazji Światowego Dnia FAS wystąpiły w kolejnej edycji kampanii „Bądź mądry”. Tym razem odpowiedzialne koszulki z hasłem „Jestem mądra i to mi nie ciąży” założyły Ania Stożek (Mamoholiczka) i Wiola Galla (Mama Bloguje). Autorki blogów parentingowych w krótkich spotach, utrzymanych w charakterystycznej dla kampanii konwencji, podkreślają, jak ważna jest dla nich rodzina i zdrowie dzieci, a jego warunkiem było unikanie alkoholu podczas ciąży. Dla odpowiedzialnej mamy to naprawdę żadne wyrzeczenie, a dla prawidłowego rozwoju malucha znaczy bardzo wiele.

Płodowy Zespół Alkoholowy (FAS) to szereg anomalii genetycznych i wad wrodzonych, widocznych u dzieci, których matki są uzależnione od alkoholu lub go nadużywają. Te anomalie to między innymi zahamowanie wzrostu w okresie płodowym i noworodkowym, zniekształcenia twarzy oraz nieprawidłowy rozwój ośrodkowego układu nerwowego. U pacjentów występuje też wiele problemów behawioralnych i fizycznych, nawet jeżeli nie wskazano wszystkich objawów pozwalających na stwierdzenie u nich alkoholowego zespołu płodowego (FAS). Są to problemy z koncentracją, zaburzenia motoryczne, problemy kognitywne, które mogą być odczuwalne przez całe życie.

Źródło: portalspozywczy.pl/pr

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-Rosną globalne wydatki na cyfrową transformację
-Możliwości zakupowe Polaków rosną szybciej niż średnia dla UE
-Ile żywności eksportujemy do krajów naszych mundialowych rywali?
-Credit Agricole: Produkcja przemysłowa wyraźnie powyżej oczekiwań
-Pekao i KUKE mają wspólną ofertę dla eksporterów
-KE bierze się za stosowanie przez producentów podwójnych standardów
-Każdy supermarket może stać się elektrownią
-PRCH o zmianach zwyczajów zakupowych po ograniczeniu handlu
-Jakie triki stosują producenci żywności? Lista nadużyć jest spora
-5 trendów konsumenckich w branży piw rzemieślniczych
-Można składać wnioski o przyznanie wsparcia na "Restrukturyzację małych gospodarstw"
-3-4 października 2018 r. w Białymstoku odbędzie się Wschodni Kongres Gospodarczy
-Ekspert: Mundial to idealna okazja, aby pokusić się o jakąś niestandardową formę promocji
-Ekspert: RODO weszło w życie. Na co będą teraz zwracać uwagę regulatorzy?


 
Archiwum
- Czerwiec 2018
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.