Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2018-01-10
PAIH: rok 2017 był przełomowy w zakresie projektów inwestycyjnych

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) informuje, że rok 2017 był dla niej przełomowy nie tylko poprzez wejście w życie ustawy o Agencji, co usankcjonowało jej dotychczasowe prace, ale też w zakresie obsłużonych projektów inwestycyjnych.

- PAIH zakończyła 2017 rok z blisko 30-proc. wzrostem wartości portfela, a nakłady sfinalizowanych inwestycji przekroczyły magiczną granicę 2 mld euro. Agencja zanotowała również zwiększone zainteresowanie inwestorów z Azji, które może zwiastować stałą zmianę trendów – informuje PAIH.

Agencja podaje, że na koniec 2017 roku obsługiwała 175 projektów inwestycyjnych, których łączna wartość była o 30% większa w stosunku rocznym i wyniosła 5,65 mld euro. Zwiększyło się również deklarowane zatrudnienie - do 52 tys. (wzrost o tysiąc miejsc pracy). Podobnie jak przed rokiem, największa liczba projektów pochodziła ze Stanów Zjednoczonych (57) i Niemiec (14) oraz dotyczyła branży usługowej (54).

Ubiegły rok stał zdecydowanie pod znakiem inwestorów z dalekiej Azji. Chiny nie tylko awansowały do zestawienia pięciu największych inwestorów pod względem liczby obsługiwanych projektów, ale przede wszystkim zdominowały portfel PAIH w dziedzinie łącznej wartości deklarowanych nakładów inwestycyjnych. Na koniec 2017 r. wyniosły one aż 1,26 mld euro, podczas gdy przed rokiem były prawie dwukrotnie mniejsze (blisko 730 mln euro).

- Inwestorzy z Chin zaczynają konkretyzować swoje działania, dlatego mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się sfinalizować znaczną część procesów inwestycyjnych – mówi wiceprezes PAIH ds. inwestycji Krzysztof Senger.

W sumie azjatyccy przedsiębiorcy obsługiwani przez PAIH chcą zrealizować w Polsce 42 projekty i zainwestować 2,5 mld euro, co stanowi niemal połowę wartości aktywnego portfolio.

Ponad 20-proc. wzrost wartości zanotował natomiast portfel projektów pomyślnie zakończonych przy pomocy PAIH - na koniec 2017 r. był on wart łącznie 2,08 mld euro, czyli o 300 mln więcej niż przed rokiem.

W wyniku decyzji inwestorów pracę w Polsce znajdzie ponad 17 tys. osób, czyli o tysiąc więcej niż dzięki projektom zamkniętym w 2016 r. Najwięcej inwestycji zrealizują przedsiębiorcy z USA (14), Korei Południowej i Niemiec (po sześć projektów). W czołówce uplasowały się także Szwajcaria (5), Włochy i Japonia (po cztery). Najwięcej są gotowi zainwestować inwestorzy z Korei Południowej - ponad miliard euro, natomiast Japończycy i Austriacy zadeklarowali nakłady w wysokości odpowiednio 238 i 220 mln euro.
Największą, pod względem wartości, sfinalizowaną przez PAIH inwestycją w tym roku była budowa fabryki baterii do samochodów elektrycznych koreańskiego koncernu LG Chem. Koszt wybudowania zakładu, w którym inwestor zatrudni 810 osób przekracza miliard euro. Fabryka powstanie w Kobierzycach, na terenie podstrefy Wrocław-Kobierzyce w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Prace budowlane mają zakończyć się już w przyszłym roku. LG Chem jest też największym - w kategorii wartości - projektem, który wsparła PAIH w ciągu ostatnich piętnastu lat.

Kolejną, rekordową inwestycją w portfelu PAIH - tym razem po względem zatrudnienia - jest otwarcie przez JP Morgan centrum korporacyjnego w Polsce. Jedna z największych instytucji finansowych świata planuje zatrudnić w warszawskim biurze aż 2,5 tys. ludzi.

Podobnie jak rok wcześniej, na realizację projektu inwestycyjnego inwestorzy najczęściej wybierali województwa: dolnośląskie (18), mazowieckie (11), małopolskie (8) i śląskie (7). Na piątej pozycji, ex aequo z Podkarpaciem, najbardziej atrakcyjnych regionów dla inwestorów z portfela PAIH znalazło się w 2017 r. województwo opolskie, gdzie zostaną zrealizowane cztery inwestycje.

W 2017 roku opolskie zostało uznane również przez konkurencję z całego kraju za województwo, które ma najbardziej atrakcyjną stronę internetową dla inwestorów, za co otrzymało nagrodę od PAIH. Wyróżnienie powędrowało również do gmin - wszystkie umiejscowione są w Polsce Wschodniej. Są wśród nich: Bobolice (woj. zachodniopomorskie), Miłomłyn (woj. warmińsko - mazurskie) i Zamość (woj. lubelskie).

- Nie zapominamy o Polsce Wschodniej. Wręcz przeciwnie, Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego zakłada nowe, „mądre” podejście do lokowania inwestycji - biorące pod uwagę rozłożenie bezrobocia, nawet w skali mikro - powiatów i miast. Dlatego też 2017 zintensyfikowaliśmy nasze prace na rzecz zainteresowania zagranicznych inwestorów Podkarpaciem, Lubelszczyzną i Podlasiem oraz Warmią i Mazurami. W tym roku z pewnością pomnożymy nasze wysiłki – mówi Krzysztof Senger.

Dodaje, że w 2017 najwięcej ofert do inwestorów Agencja przekazała z woj. śląskiego, dolnośląskiego oraz wielkopolskiego. Małopolskie zanotowało zaś największy wzrost przekazywanych ofert lokalizacyjnych - prawie 180% r/r/, a woj. śląskie - 110%. Regiony zyskały w PAIH nowe narzędzie do zarządzania swoją ofertą inwestycyjną. Jest nim Generatora Ofert Inwestycyjnych - ogólnopolska bazy najlepszych i aktualnie dostępnych lokalizacji inwestycyjnych. Generator jest testowany w woj. warmińsko-mazurskim.

Źródło: portalspozywczy.pl

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-PAIH: Euroazjatycka Unia Gospodarcza bramą na Wschód dla polskich firm
-PAIH: Będą kolejne rundy programu Polskie Mosty Technologiczne na nowych rynkach zagranicznych w 2019 r.
-Zjawisko GMO nie spotkało się ze zbyt wielką akceptacją
-Raport KE o perspektywach poszczególnych branż rolno-spożywczych na lata 2018-2030
-Prawnicy o nowelizacji Ustawy o przewadze kontraktowej
-Ekspert: Najbliższe miesiące przyniosą stabilizację wielkości zatrudnienia
-Porazi nas drogi prąd. Wyhamują inwestycje
-Czy Brexit zniszczy polski transport?
-PARP dofinansuje nowe Sektorowe Rady ds. Kompetencji
-Ekspert: Wejście polskiej firmy spożywczej na rynek francuski możliwe jest tylko poprzez przejęcia
-KRIR: Pomoc de minimis będzie wznowiona po 1 stycznia 2019 r.
-Badanie: Media społecznościowe głównym źródłem informacji dla Polaków
-Koszyk cen: Dyskonterzy grają agresywnie, ale podwyżek nie są w stanie zatrzymać
-Sieci handlowe nie obędą się bez geofencingu


 
Archiwum
- Grudzień 2018
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.