Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2018-10-01
NP Expo: Spotkania, inspiracje i rozwiązania zmieniające polski przemysł

– Czołowe postacie sektora przemysłu i gospodarki, komisarz UE, przedstawiciele rządu, parlamentu i administracji publicznej, eksperci i naukowcy oraz przedsiębiorcy i praktycy dyskutowali w Katowicach o wyzwaniach, jakie przed polską gospodarką stawia czwarta rewolucja technologiczna. Podczas pierwszej edycji Nowego Przemysłu Expo wiele miejsca poświęcono zmianom w Przemyśle 4.0.

W ramach trzydniowego wydarzenia Nowy Przemysł Expo odbyło się ponad 50 paneli dyskusyjnych
z udziałem blisko 250 prelegentów i 3000 gości.

– Jesteśmy na Śląsku, jednym z większych regionów przemysłowych w Europie, więc myślę że warto tutaj rozmawiać o tym, jak zmieniać przemysł w kierunku nowych technologii i wykorzystania całego trendu Industry 4.0. Przemysł, jeżeli chce być konkurencyjny, musi się zmieniać. I właśnie o tym rozmawialiśmy podczas Nowego Przemysłu Expo – powiedział Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Nowego Przemysłu Expo.

W pierwszym dniu Nowego Przemysłu Expo dyskutowano m.in. o wpływie innowacji na gospodarkę
i współpracy między innowatorami a przedsiębiorcami. Nie zabrakło tematów związanych z cyfryzacją i robotyzacją w przemyśle.

– Einstein mógł pracować indywidualnie, jego kontynuatorzy muszą działać razem. (…) Chcemy łączyć różne, niekiedy bardzo odległe dziedziny nauki, ale w proces promowania innowacji trzeba wciągnąć przedsiębiorców. Naukowcy piszą świetne specyfikacje projektów, ale to przedsiębiorcy odpowiadają za skuteczność wprowadzania tych śmiałych rozwiązań w życie – powiedział podczas sesji inauguracyjnej Carlos Moedas, europejski komisarz ds. badań, nauki i innowacji.

– Jednym z celów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest zmiana modelu rozwojowego Polski: z adaptującego technologię na kraj ich twórcy. Zmiany, które wprowadziliśmy i wprowadzamy w obszarze nauki i innowacyjności mają za zadanie wzmocnienie naszej obecności w projektach międzynarodowych. Nauka rozwija się zawsze w otoczeniu międzynarodowym – dodał Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

– Europa goni światowych liderów technologicznego rozwoju – nie wyznacza już trendów. I dzieje się tak mimo olbrzymiego europejskiego kapitału naukowego – potencjału kompetencji. Takie kraje jak Chiny starannie odrobiły lekcję z tematem – „jak inwestować w kapitał ludzki”. Zbyt słabo inspirujemy i zachęcamy młodych ludzi, by rozwijali się tutaj, w Europie. Nie będzie też w Europie „następnej Krzemowej Doliny”, bo wszystko to… już było, miało swoje miejsce i czas. Szukamy nowej, wybiegającej w przyszłość, własnej drogi rozwoju Europy i Polski – mówiła Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.
– Medycyna jest jednym z najlepszych miejsc, do inwestowania w innowacje, gdyż w ochronie zdrowia przynoszą one bardzo wymierne korzyści społeczne – między innymi wydłużenie trwania życia
i polepszenie jego jakości – powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

– Musimy wykorzystywać potencjał intelektualny wszystkich krajów Unii Europejskiej. To konieczne, aby docelowo cała Wspólnota osiągnęła dobrobyt i bezpieczeństwo. Dlatego coraz większy nacisk musimy kłaść na efekty synergii między programami unijnymi i krajowymi. Warto tu wykorzystywać specyfikę regionalnych strategii – tzw. inteligentne specjalizacje. Projekty, które będzie cechować wysoki poziom synergii, będą wyżej oceniane, a tym samym większa będzie ich szansa na pozyskanie dofinansowania – dodał Jerzy Buzek, przewodniczący Komitetu Przemysłu, Badań i Energii Parlamentu Europejskiego.

W drugim dniu Nowego Przemysłu Expo podjęto m.in. temat polskiej nauki przemysłowej, unowocześniania przemysłu i rozwoju technologii czy kwestii nowych form zatrudnienia.

– U podstaw Przemysłu 4.0 leży otwartość. Prawdziwa digitalizacja to paleta dynamicznie zmieniających się rozwiązań w zależności od potrzeb. Podstawowe problemy przy wdrażaniu Przemysłu 4.0? Brak środków, brak czasu i brak właściwej kadry – mówił podczas sesji „Robotyzacja
i automatyzacja w przemyśle” Łukasz Otta, Business Development Manager Siemens Polska.

– Cyfryzacja umożliwia indywidualizację produktów. Serie są coraz krótsze, kierowane do poszczególnych klientów. Gdzie jest granica? Nie wiem. Być może dla każdej osoby będzie przygotowywany inny produkt. Większość firm słucha klientów. Nie każdy jest Stevem Jobsem, który wiedział lepiej od nabywcy, czego on oczekuje. Technologia otacza nas wszędzie, nawet nie zdajemy
z tego sprawy. Mówi się, że telefonów komórkowych jest na świecie więcej niż szczoteczek do zębów – stwierdził podczas sesji „Cyfryzacja, która się opłaca”, Rafał Orawski, prezes BPSC

W tej samej sesji Konrad Jakubiec, członek zarządu, Digital Teammates stwierdził, że 20-30 proc. powtarzalnych czynności biurowych jesteśmy w stanie zautomatyzować. – Pozostałe wciąż potrzebują ludzkiej kreatywności –powiedział na Nowym Przemyśle Expo.
– Znikają (w związku z nową ustawą o wspieraniu inwestycjach – dop. red.) granice tego, gdzie firmy mogą inwestować. Największa bariera przestaje istnieć. Jeśli inwestor spełni warunki jakościowe
i ilościowe, może zacząć działać. Ma to ścisły związek z faktem, że dziś nie chodzi nam już o to, by powstawały jakiekolwiek miejsca pracy. Chodzi nam o miejsca pracy wysokiej jakości – technologiczne, wysokopłatne – mówił Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podczas panelu „Przemysł 4.0 - standardy i współpraca nauki z przemysłem w zakresie rozwijania i wdrażania nowych technologii wytwórczych”.

– Jesteśmy beneficjentem dobrej koniunktury gospodarczej, czego przykładem są przychody po pierwszym półroczu wynoszące 180 mln zł, w porównaniu do 280 mln zł uzyskanych w całym 2017 r. oraz wynik operacyjny, który już przekroczył poziom całego ubiegłego roku – mówił Robert Duszkiewicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych Zakładów Magnezytowych Ropczyce podczas debaty „Made in Poland” – technologie, jakość, ekspansja”, która odbyła się na Nowy Przemysł Expo.

– Każda wcześniejsza rewolucja przemysłowa także miała odpowiedzieć na problem pozyskiwania nowych pracowników – mówił Sławomir Kuźniak, dyrektor ds. zarządzania produktem w BPSC. – Obecnie dodatkowym wyzwaniem dla przemysłu są oczekiwania klientów, aby indywidualizować produkty - dodał.

Trzeci dzień Nowego Przemysłu Expo obfitował w dyskusje dotyczące innowacji i technologii polskiego sektora energetycznego i branży wydobywczej.

– Zamykamy etap „gaszenia pożaru” w polskim górnictwie. Wchodzimy w etap zarządzania – powiedział Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego, podczas panelu „Węgiel, nowe rozdanie”. – W 2015 roku zobowiązania sektora wyniosły 13 mld zł. Kompania Węglowa miała 8,5 mld zł strat, a zagrożonych było 32 tys. miejsc pracy. W Katowickim Holdingu Węglowym straty wyniosły 2,5 mld zł, a 13,5 tys. miejsc pracy było zagrożonych. Restrukturyzacja górnictwa pozwoliła na to, żeby branża poniosła nakłady inwestycyjne w 2017 r. w wysokości 7,2 mld zł. Teraz to będzie inny etap dyskusji o górnictwie – podsumował.
W Nowym Przemyśle Expo udział wzięli m.in. Charles Bark, założyciel, prezes, Hinounou Intelligent Robot Shanghai; Jerzy Buzek, przewodniczący Komitetu Przemysłu, Badań i Energii Parlamentu Europejskiego; Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju; Adam Czyżewski, główny ekonomista, PKN Orlen; Stefan Dzienniak, prezes Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej; Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii; Frédéric Faroche, prezes, dyrektor generalny Grupa Veolia w Polsce; Jarosław Gowin, wiceprezes rady ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego; Tomasz Haiduk, członek zarządu, dyrektor branż przemysłowych Siemens; Maciej Jagaciak Foresight Engineer w 4CF; Konrad Jakubiec, członek zarządu, Digital Teammates; Ernest Jelito, prezes zarządu, Górażdże Cement; Andrzej Korpak, dyrektor Opel Manufacturing Poland; Joanna Maćkowiak-Pandera, prezes Forum Energii; Konrad Marchlewski, wiceprezes zarządu ds. finansowych, Atlas; Jowita Michalska, prezes Fundacji Digital University; Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Carlos Moedas, komisarz ds. badań, nauki i innowacji Komisji Europejskiej; Kacper Nosarzewski, Strategic foresight professional, Business Development Director, 4CF; Rafał Orawski, prezes zarządu, BPSC; Jarosław Panasiuk, Wydział Mechatroniki
i Lotnictwa, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie; Michał Pieprzny, Partner, Zespół Strategy w Deloitte Consulting; Ryszard Pregiel, prezes Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii; Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej; Janusz Steinhoff, wicepremier, minister gospodarki w latach 1997-2001; Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej; Łukasz Szumowski, minister zdrowia; Massimo Tammaro, Advisor, Executive Coach, Global Speaker, Corporate Risk Manager between 2013-2017, FERRARI; Przemysław Zakrzewski, dyrektor Polskiego Centrum Rozwoju Oprogramowania, ABB w Polsce.

Wydarzeniu Nowy Przemysł Expo towarzyszyła gala wręczenia tytułów Nowe Impulsy 2018 – wyróżniających najaktywniejsze firmy i najciekawsze projekty podążające za nowymi trendami
w energetyce. Wśród laureatów znaleźli się: Tameh Polska, CEZ ESCO Polska, PKN Orlen, Budimex
i Optical Electronics, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, PGNiG oraz Państwowy Instytut Geologiczny (PIG-PIB), PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Grupa Ekotech, ML SYSTEM, Firmy Zrzeszone w Stowarzyszeniu Producentów Cementu.

Nowy Przemysł Expo to nie tylko konferencja, ale również wydarzenia towarzyszące, takie jak XV Kongres Nowego Przemysłu, Europejskie Forum Technologiczne oraz Konferencja Górnictwo. Agendę wydarzenia wzbogacił cykl spotkań „jeden na jeden” ze znanymi menedżerami, specjalistami zajmującymi się wdrażaniem w przemyśle nowych rozwiązań technicznych.

Nowy Przemysł Expo odbył się w dniach 26-28 września 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Źródło: www.portalspozywczy.pl

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-PAIH: Euroazjatycka Unia Gospodarcza bramą na Wschód dla polskich firm
-PAIH: Będą kolejne rundy programu Polskie Mosty Technologiczne na nowych rynkach zagranicznych w 2019 r.
-Zjawisko GMO nie spotkało się ze zbyt wielką akceptacją
-Raport KE o perspektywach poszczególnych branż rolno-spożywczych na lata 2018-2030
-Prawnicy o nowelizacji Ustawy o przewadze kontraktowej
-Ekspert: Najbliższe miesiące przyniosą stabilizację wielkości zatrudnienia
-Porazi nas drogi prąd. Wyhamują inwestycje
-Czy Brexit zniszczy polski transport?
-PARP dofinansuje nowe Sektorowe Rady ds. Kompetencji
-Ekspert: Wejście polskiej firmy spożywczej na rynek francuski możliwe jest tylko poprzez przejęcia
-KRIR: Pomoc de minimis będzie wznowiona po 1 stycznia 2019 r.
-Badanie: Media społecznościowe głównym źródłem informacji dla Polaków
-Koszyk cen: Dyskonterzy grają agresywnie, ale podwyżek nie są w stanie zatrzymać
-Sieci handlowe nie obędą się bez geofencingu


 
Archiwum
- Grudzień 2018
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.