Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Komentarze i analizy - Rynek mięsa
www.netb.pl
2020-02-21
Producenci trzody z powiatu piotrkowskiego rozczarowani walką z ASF w lokalnym wydaniu

Politycy zapewniali, że zrobią wszystko, by nie dopuścić do rozprzestrzenienia się wirusa ASF na powiat piotrkowski w woj. łódzkim. Rolnicy nie widzą jednak zaangażowania, ale jego pozory.
Na zwołanym w trybie pilnym spotkaniu parlamentarzystów z rolnikami w Wolborzu pod Piotrkowem Trybunalskim, hodowcy trzody usłyszeli solenne obietnice pełnego wsparcia i współpracy w walce z ASF. Pomoc i współdziałanie deklarowali zarówno posłowie z PiS (Robert Telus i Antoni Macierewicz), jak i pełnomocnik rządu ds. ASF Szymon Giżyński, Główny Lekarz Weterynarii, czy łódzki wicewojewoda.

Rolnicy usłyszeli zapowiedzi natychmiastowej redukcji „do zera” populacji dzików w regionie, poczynając od powiatów sąsiadujących od wschodu i północy z powiatem piotrkowskim, skąd idzie zagrożenie. Sprawę załatwić miały zbiorowe polowania z udziałem służb mundurowych, w tym wojska. Póki co, wspomnianym służbom udało się jedynie przeszukać las w rejonie Drzewicy, najbliżej odnotowanego przypadku chorego dzika w powiecie przysuskim na Mazowszu. Akcja ta miała miejsce przed tygodniem i żadnych innych martwych dzików nie znaleziono.

Myśliwi o żadnych zbiorowych polowaniach na dziki słyszeć nie chcieli, bo specustawa dotycząca zwalczania ASF nie znosi przepisów innych ustaw o ochronie zwierząt i okresów ochronnych, którymi dziki również są objęte. Jak długo potrwa redukcja „do zera” dzików w drodze polowań indywidualnych – tego jeszcze żaden parlamentarzysta nie zdradził.

Dobrą wolę pospieszył jednak wykazać wojewoda łódzki, zarządzając odstrzał sanitarny dzików. Zgodnie z wydanym 7 lutego br. rozporządzeniem o odstrzale sanitarnym, do końca maja myśliwi mają na terenie województwa łódzkiego odstrzelić 3.162 dzików. W powiecie piotrkowskim, gdzie produkcja trzody chlewnej odbywa się na największą w regionie skalę, do likwidacji przewidziano 331 sztuk. W sąsiadującym powiecie tomaszowskim – 330 sztuk, a w powiecie opoczyńskim przy którego granicy znaleziono chorego na ASF dzika – 221 sztuk. Największe jednak zdziwienie rolników wzbudził fakt, że w powiecie łódzkim-wschodnim do odstrzału jest jedynie 131 sztuk.

Na spotkaniu w Wolborzu 6 lutego br. rolnicy wyraźnie podnosili problemy z wykonaniem wcześniej zarządzonego odstrzału sanitarnego. Większość kół łowieckich z zakładanych limitów się nie wywiązała. Nowe rozporządzenie wojewody wprowadza w tej materii dodatkowy bałagan, który myśliwi już sygnalizują.

Zaskoczeniem dla producentów trzody jest też niewielka liczba dzików, przeznaczona do odstrzału. Szczególnie zaś zdziwiła ich decyzja odstrzału w powiecie łódzkim-wschodnim. Na spotkaniu ze stroną rządową w Wolborzu rolnicy dobitnie bowiem zgłaszali problem z nadmierną populacja dzików w tym powiecie (bezpośrednio sąsiadującym z pow. piotrkowskim) i niemożnością porozumienia w kwestii przeprowadzenia odstrzału z kołami łowieckimi, głównie tymi które skupiają emerytowanych i czynnych wojskowych. Posłowie obecni w Wolborzu zapewniali, że oporne koła zdyscyplinują.

-To wszystko to jakaś gra pozorów. Wszyscy udają, że coś robią, by nikt nie posądził ich o bezczynność. Skuteczność tych działań nie ma jednak dla polityków znaczenia - skarży się jeden z podpiotrkowskich rolników. -W Wolborzu zapewniali, że specustawa rządzącym rozwiąże ręce i dopiero zacznie się prawdziwa wojna z ASF. Zamiast wojny jest chaos i obietnice bez pokrycia.

-Na spotkaniu w Wolborzu przedstawiciele rządu i władz wojewódzkich apelowali do nas o współdziałanie i współpracę. Zadeklarowaliśmy chęć pomocy przy organizacji polowań, ale nikt nas o pomoc nie prosił. Mieliśmy nadzieję, że decyzje o odstrzale sanitarnym zapadną z naszym udziałem, tym bardziej że zostaliśmy zaproszeni na rozmowy do wojewody. O rozporządzeniu dowiedzieliśmy się jednak po fakcie – przyznaje Janusz Terka, szef powiatowej izby rolniczej i rolniczej Solidarności w Piotrkowie, inicjator spotkania w Wolborzu.
Źródło: farmer.pl

 
 
 
NetBrokers
-ASF zmierza w głąb WIelkopolski
-Koronawirus a ceny skupu świń
-Hodowcy trzody: Polacy nie zrezygnują z kupowania wieprzowiny z powodu koronawirusa
-Prezes Indykpolu: W polskich sklepach nie zabraknie naszych produktów
-Dziwna sprawa z ASF. Czy dziki jeżdżą autostopem?
-Dofinansowanie, inwestowanie
-Wieprzowina 27.02.2020
-W sieci nieporozumień
-Kolejny rekord cen tuczników pobity
-Ardanowski: Nie planujemy wprowadzenia zakazu sprzedaży żywych ryb
-Salmonella w mięsie z kurczaka Roldrob sprzedawanym w sklepach Aldi
-Z epidemii koronawirusa Chiny wyjdą silniejsze i sprawniejsze
-Podejrzenie skandalu z jajami w Austrii
-Łódzkie: trzy gminy w strefie czerwonej, rozszerzona strefa żółta


 
Archiwum
- Kwiecień 2020
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.